Jak chytit kapra na kukuřici, nebo boilies?

Je to snadné, stačí na háček dát kukuřici, nebo boilies.

Jaro je za námi, to znamená, že rohlíková boilies, motaný rohlík je na háčku chytajícího rybáře spíš vyjímkou.

Jakmile se voda trochu oteplí, skončí tření, nastane ten pravý čas pro kaprařinu. Kdo je připraven, má to jednoduché, kdo ještě nezačal s kontrolou chybějícího rybářského vybavení, má co dělat. Rybářská sezóna dávno začala, ryby už berou a čekají na připravené rybáře.

Vím, o čem mluvím, v sobotu 20.5. jsem si parádně zachytal.
Mám státní povolenkou, takže jezdím chytat na řeky, nebo rybníky v okolí Brna a po celé Moravě.
Občas si zajedu na „placenou vodu“, přece jen je tam větší možnost chytit pěknou rybu. Bonusem takových soukromých rybářských revírů je vybavení a zázemí pro rybáře na trochu jiné úrovni, než u řeky.

Možnost bivaku, nějaký ten stánek s občerstvením a spousta neznámých kolegů, kteří poradí, řeknou svoje zaručené tipy, jak chytit velkého kapra. Na jaře sice kontroluji svoje vybavení, ale přesto něco z rybářského vybavení občas chybí. Nezbylo mě nic jiného, než nakoupit nějaké rybářské potřeby a obnovit.

Mrkl jsem na několik rybářských e-shopů a vybral si. Pro jistotu koupím boilies, člověk nikdy neví, kdy je využije. Doba, kdy jsme si je dělali sámi je dávno pryč. Dnes je tak široká nabídka různých velikostí, příchutí, že je to zbytečné.
Je lepší dát na doporučení, nebo vyzkoušet novou „bojlu“. lososZkusím lososové Carp Inferno Boilies. Občas jezdím na „rybník Peklo“, tak se mě ten název líbil, příchuť  znám, už jsem s ní měl v minulosti dobrou zkušenost.. Abych měl víc štěstí, jdu mu naproti a nakupuji v rybářském obchodě U Petra. 2x jsem tam již nakupoval a byl vždy spokojen.

A jak to dopadlo?
Přijel jsem na Křídla, nahodil jednu udici na brčko s kukuřicí z Lidlu. Druhou navážu na těžko, dám krmení a na háček lososový boilies.
První dvě hodiny chytám kapry jen na kukuřici. O půl třetí odpoledne přišel on. Dvakrát ťukl, našponoval vlasec a rozjel se.
Krásný šupináč, 84 cm, fotku vidíte v náhledu. Maximální spokojenost se sobotní chytačkou.
Boilies se osvědčila, štěstí mě přinesl i „Petr“, parádní chytačka. V sobotu jedu zase.

Petrův zdar všem rybářům a rybářkám.

 

Nechybí vám něco na ryby?