Jsem žena rybáře a občas s ním jedu na rybářskou dovolenou

Co jiného mě zbývá, než čtení?

U prutů nesedím, na splávky nekoukám, tak se věnuji své celoživotní zábavě. Občas i přípravě jídla, uvaření kávy a dalším činnostem, pro které si nás ženy, naši miláčci, rybáři berou rádi na svoji ideální rybářskou dovolenou.

Kniha byla vždy mým dobrým společníkem

Zejména v době, kdy jsem chodila do školy. Postupem času jsem na čtení neměla tolik času, ale vždy jsem si našla chvilku a zajímavou knížku jsem prolistovala. Člověk si prokrví trochu mozek, ale dozví se i zajímavé příběhy, ať už vymyšlené nebo ty opravdové. Knihy jsou tajemné a umí také pobavit, takže pokud má někdo chuť číst, jen si tím prohloubí znalosti a paměť, ale určitě se i pobaví.

Jaké knihy mám ráda

Literatura všeobecně mě vždy zajímala.  Já jsem vždycky měla rády historii, ať už filmovou nebo tu knižní. Historické romány se tak staly mou oblíbenou literaturou od mládí a prakticky i dnes si ráda najdu čas. Někdo se ovšem dokáže do knihy ponořit tak, že přelouská stránku po stránce během dvou dnů. Dnes jsou sice moderní e – booky, ale já jim moc neholduji, navíc někde u rybníku, chytejte signál 😀

Mám ráda klasickou knížku se stránkami

Samozřejmě jsem si ráda přečetla klasiku, Tři mušketýři od A. Dumase, Pilíře země nebo Na věky věků a nyní nový díl Ohnivý sloup spisovatele Kena Folletta. Historická sága je vsazena do staré Anglie, což mě vždy zajímalo a děj je plný zvratů, příběhů, lsti, lásky a nenávisti.

Českou historii, zejména období Přemyslovců

Nejoblíbenější postavy, Oldřich z Chlumu a jeho panoš Ota. Komu tato jména něco řeknou, určitě ví, že se jedná o spisovatele Vlastimila Vondrušky.

Přemyslovskou epopej i Husitskou epopej jsem četla jedním dechem, mohu říct, že se jedná o krásně sepsanou historii s fikcí a nadsázkou Historické krimi příběhy jsou krásnou oddechovkou. Takové knihy se čtou skvěle, tedy alespoň podle mého názoru. Mají náboj, mají co nabídnout a jsou tajuplné.

Co na knihách miluji, ať už je to historický román, napínavý příběh nebo rodinná sága, je jejich vůně. Knížky nádherně voní a každá jinak. Ráda si k nim přivoním zas a znova…. Pokud se k tomu přidá i příběh, který má hlavu a patu, není nic lepšího. Ráda si přečtu knihy od mé oblíbené spisovatelky Ireny Obermannové.

Moderní život a nový spisovatelé

Na pultech knihkupectví jsou ale i knihy, které spojuje moderní život. Jsou to příběhy úsměvné, ale i ty smutnější, jsou legrační i poučné, jsou zkrátka ze života. I tyto knihy se dobře čtou a někdy si člověk řekne, že čte svůj vlastní život. Mám ráda knihy od spisovatele Michala Viewegha , ty které byly zfilmovány jsou už naší tradicí.

Jaké knihy nečtu

Jsou ale i knihy, které jsem nikdy nečetla, protože mě nebaví nebo jsem k nim ještě nenašla cestu. Jsou po moderní sci – fi romány, které připomínají pohádku pro dospělé. Ano, jsou sice plné fantazie, ale mě tohle téma nikdy nic neříkalo, takže Hvězdné války a jim podobné náměty ráda přenechám jiným.

 

Nechybí vám něco na ryby?