Kapr pochoutkám neodolal, zvolil jsem správnou nástrahu

Poslední dobou se často brouzdám kolem našeho rybníka

Ne snad, že bych byl nějaký rybář, ale je tu fajn a hladina vody mě svým způsobem uklidňuje. Často vidím, jak rybáři sedí u vody, na stojanu mají tenké rybářské pruty a jednoho jsem viděl vytáhnout fakt velkého kapra.

Celkem mě překvapilo, jak se dá na takový tenký prut chytit takový macek kapr

Určitě v tom bude nějaký fígl. Možná to bude krmení pro kapry, nebo kdo ví, co jim to ten chlápek dává na háček. Abych to zjistil, tak postávám opodál a moje pozorovací schopnosti nějak nestíhají vnímat, co to je vlastně za techniku. Ale jak je vidět, kapříkovi zase zachutnalo. Má dalšího.

Jsem zase o trochu chytřejší

Nedalo mě to a s místním rybářem jsem se dal do řeči. Nebyl vůbec nevrlý, asi mu přišlo pár slov i vhod. Dozvěděl jsem se, že potřebuji střední naviják, pořádný prut, vrhací zátěž, krmítko, nějaké zarážky, jo a hlavně ten háček.  Ten tenký, na který chytá, se jmenuje feedr a je velmi citlivý.

Asi začnu chytat, potřebuji rybářské vybavení

Není nad to, když dá někdo doporučení. Kdybych chtěl začít třeba příští rok chytat, tak se mám podívat na internetu po rybářských e-shopech, které mají širokou nabídku rybářského vybavení.

On nakupuje na českých, ale nebrání se i slovenským e-shopům, rozdíl v ceně je někdy nepatrný.

Pokud chci začít, mám se soustředit na nabídku rybářského vybavení 1 +1 zdarma. Nabídka rybářského prutu a navijáku – 1+1 zdarma je v zajímavé cenové relaci a za rozumné peníze mohu pořídit základní rybářské vybavení.

Co vlastně na ten háček dal, to mě neprozradil, asi to bude nějaké rybářské tajemství.

 

Nechybí vám něco na ryby?