Nebojte se o své věci na rybách

Pokud chodíte na ryby v noci, určitě jste se setkali s pocitem strachu když na Vás jde únava a vy se bojíte jít na chvilku lehnout. Můžete totiž během krátké chvíle přijít o své vybavení v řádů desítek tisíc korun, existuje však snadné a cenově dostupné řešení – fotopast.

Většina určitě ví, co je a jak funguje fotopast, pro ty, kteří to nevědí, rádi vysvětlíme. Je to plně automatické digitální zařízení určené pro denní i noční záznam statických snímků – fotografií nebo videa. Fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla a to v okamžiku, kdy je zaznamenán pohyb člověka nebo zvířete v zorném poli snímače.

Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů v tomhle případě pro ochranu majetku. Veškeré fotografie a videa jsou uloženy na SD kartě fotopasti.

Proč fotopast na ryby?

Odpověď je překvapivě jednoduchá, jak už bylo řečeno na začátku, pokud chodíte rybařit přes noc, ale klidně i přes den, jelikož jak se říká, zloděj nikdy nespí, může se Vám stát, že na Vás padne únava a vy si chcete jít na chvilku odpočinout do stanu, vybavení necháte venku, čehož může využít zloděj, který Vám během krátké chvíle může odcizit vybavení, které stojí i desítky tisíc korun, Vám nezbude nic jiného, než jít vše nahlásit na PČR, ale takové vyšetřování může trvat dlouho a nepřinést žádné výsledky.

3.obsah_baleni

Pokud budete mít pomocníka jménem fotopast, kterou umístíte na blízky strom, nebo na jiné vhodné místo, klidně vedle stanu, můžete zloděje načapat při činu a tím ho usvědčit.

Pokud si říkáte, že pořízení fotopasti není zrovna levná záležitost, jste na omylu, pořízení fotopasti není nijak drahé a navíc, pokud si spočítáte, kolik vynaložených peněz, i času, Vás bude stát případné odcizení věcí, určitě se pořízení fotopasti vyplatí.

Pokud stále váháte, nebo si chcete přečíst o fotopastích víc, odpovědi na své otázky naleznete na webových stránkách, kde si rovnou můžete prohlédnout i ukázkové snímky pořízené fotopastmi ve dne i v noci.

 

Nechybí vám něco na ryby?