Rohlíkové boilies na kapry i bílou rybu

Pokud bychom měli jasně určit nejčastěji využívanou návnadu na lov kaprů, nejspíš bychom nemuseli dlouho chodit kolem horké kaše.

Pro tyto účely se v drtivé většině využívá rohlíkových boilies, které vám zajistí úspěšné lovení. Samozřejmě se těchto návnad nachází nespočet druhů ve všech rybářských obchodech, takže pokud se nechcete zabývat domácí výrobou, určitě máte z čeho vybírat. Jestli ale raději máte domácí výrobu, pokračujte ve čtení tohoto článku.

Co budeme potřebovat na domácí výrobu boilies

  • kleště na rohlík
  • rohlík
  • jehlu a bavlnku
  • příchuť
  • napařovací nádobu

Rohlík je nejdříve potřeba napařit, aby nám změkl a lépe se s ním posléze manipulovalo. Když je rohlík dostatečně měkký, začněte z něj pomocí kleštiček vytvářet stejně velké kuličky. Všechny vytvořené kuličky navlékněte na bavlnku. K tomu, abyste jednotlivými kuličkami bez problémů projeli, použijte na jehlu na konci bavlnky. pak budete mít správné rohlíkové boilies.

Každou rohlíkovou kuličku přesunete na konec bavlnky a zavážete jí kolem kuličky na uzlík. Přebytečné konce bavlnky jednoduše odstřihněte. Všechny takto připravené kuličky vložte do krabičky, ve které máte nasypanou příchuť. Příchuť můžete zvolit prakticky jakoukoli, ale úspěchy podle zkušeností rybářů přináší například česnek.

Nechejte kuličky tvrdnout

K tomu, aby Rohlíkové boilies efektivně posloužili vašim účelům, je třeba je nechat pořádně ztvrdnout. Zároveň je musíte nechat schnout na nepříliš vlhkém místě, protože v opačném případě by se mohli zapařit a následně zplesnivět. O to asi s ohlédnutím na odvedenou práci na jejich přípravě opravdu nestojíte.

Když jsou kuličky vysušené, můžete je za bavlnku připevnit k háčku a následně s nimi začít operovat. Doufáme, že vám ryby budou brát jako nikdy předtím! Pokud ano, tak tento článek splnil svůj účel a nám to samozřejmě udělá ohromnou radost.